1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-05-2022
Vārdadienas šodien: Dailis, Herberts, Umberts

Rakstos

Rugājiešiem – pirmā vieta

Jauniešu hakatonā “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” 1.vietu ieguva Rugāju vidusskolas un Daugavpils 12.vidusskolas apvienotās komandas projekts “Zaļā vides nedēļa”, kas paredz nedēļas garumā skolās organizēt dažādas aktivitātes par zaļo domāšanu.

Četru dienu seminārs jauniešiem

 

2022.gada augustā biedrība “LgSC” Balvu novadā rīkos bezmaksas četru dienu latgalisko semināru jauniešiem “Atzolys”, kurā varēs piedalīties 20 jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem, lai mācītos latgaliešu rakstu valodu, iepazītos ar mūsdienu Latgales personībām, kā arī izzinātu reģiona kultūrvēsturi un šī brīža iespējas jauniešiem. Lai piedalītos seminārā, jauniešiem līdz 30.maijam jāaizpilda pieteikšanās anketa: ej.uz/Atzolys2022.

 

Skolēnu vasaras darbs

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā maijā sākās skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēnu reģistrācija notiek pakāpeniski, no 5.maija dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā var reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē un Vidzemē.
Skolēnam ir jāreģistrējas tajā novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt. Ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA mājaslapā.
Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz 15.augustam, tādējādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots. Skolēns var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu, informācija par vienošanos ar darba devēju skolēnam jāieraksta pieteikuma anketā. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņam telefoniski vai ar e-pasta starpniecību tiks paziņots par iespēju pretendēt uz darba devēju pieteiktajām darba vietām.
Pirms iesaistes pasākumā skolēns tiks uzaicināts apmeklēt NVA filiāli, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumā. Dodoties uz NVA filiāli, skolēnam līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte). Jaunākiem par 18 gadiem skolēniem – ārsta izziņa par medicīnisko apskati. Ārsta izziņa iesniedzama darba devējam, uzsākot darba attiecības. Skolēnam ar invaliditāti – ģimenes vai ārstējošā ārsta izziņa, kurā ir norādīts, kādus darba pienākumus aizliegts veikt. Vecāka vai aizbildņa aizpildīts apliecinājums par darba vides riska novērtējumu un darba aizsardzības pasākumiem, ja skolēns ir jaunāks par 18 gadiem un turpina iegūt pamatizglītību.
Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam. Piedalīties pasākumā var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēns pasākumā tiek nodarbināts vienu mēnesi, atsevišķos gadījumos, vienojoties ar darba devēju, līdz diviem mēnešiem. Mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 500 eiro pirms nodokļu nomaksas.
Skolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Reģistrācija skolēnu darbam vasarā Latgalē un Vidzemē – ar 5.maiju

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā maijā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēnu reģistrācija uzsākta pakāpeniski: 5.maijā no plkst. 10.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē un Vidzemē.

Cīnīsies finālā

Šonedēļ paziņoti Eiropā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu “Zelta Zivtiņas Čempionāta” finālisti, kuri ieguvuši ceļazīmi uz aizraujošām noslēguma sacensībām, kas norisināsies no 9. līdz 27.maijam unikālā čempionāta pilsētiņā Siguldā. Pārvarot mājasdarbu un digitālo pusfināla posmu, čempionāta 16. sezonas finālā ir iekļuvuši aptuveni 3000 skolēni no 120 klasēm, tostarp četras mūspuses skolu klases: Rugāju novada vidusskolas 6.klase; Balvu Valsts ģimnāzijas 8.a un 9.c klase; Stacijas pamatskolas 7.klase.

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Balvu novada domes deputātu lēmumu uzņēmumu "Balvu Enerģija" pilnībā pārņemt pašvaldības īpašumā?