1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
08-04-2020
Vārdadienas šodien: Alla, Valērija, Žubīte

Rakstos

Vai bērni brīvlaikā varēs uzturēties jauniešu centros?

Lasītāja jautā: “Vai brīvlaikā strādās jauniešu centri un vai bērni tur drīkstēs uzturēties, kaut vai spēlēt galda spēles? Ko šajā karantīnas laikā darīs jaunatnes darbinieki?”

Balvu Bērnu un jauniešu centra (BBJC) direktore Olita Loseva teic: “Skolēnu brīvlaikā jauniešu centrā ieplānotās brīvlaika aktivitātes nenotiks. Durvis, protams, neslēgsim, un, ja kāds bērns ienāks, gaidot autobusu, laukā nedzīsim. Taču, ja bērniem ir mājas karantīna, tad ir jāsēž mājās, nevis jāstaigā apkārt.” O.Loseva uzsver, ka BBJC darbinieces šajā laikā nodarbosies ar divu projektu rakstīšanu, kas jāiesniedz jau 10.aprīlī.
Arī Viļakas jauniešu iniciatīvu centra (JIC) vadītāja Madara Jeromāne informē, ka novadā atceltas visas skolēnu brīvlaikā ieplānotās jauniešu aktivitātes: eksperimentu nedēļa Viļakas JIC Semenovā (16.-20.03.2020.); neformālās izglītības pašizaugsmes treniņš “Iespējamā misija” dabas parkā “Balkanu kalni” (17.03.-19.03.2020.); radošā diena skolēnu brīvdienu ietvaros Viļakas JIC (Rekovā) (20.03.2020). Tāpat nenotiks Eiropas brīvprātīgā darba veicēju nodarbības Viļakas JIC Semenovā (trešdienās) un Rekovā (ceturtdienās) no 13.03.-14.04.2020.
“Jauniešu centra telpas būs apmeklētājiem slēgtas, bet mēs paši šobrīd ķersimies klāt pie projektu izstrādes, kas ir aktuāli, tāpat ir ļoti daudz citu papīru darbiņu, ko iespējams veikt bez jauniešu līdzdalības. Atcerēsimies, ka komunikācija iespējama, izmantojot modernās tehnoloģijas, piemēram, videozvani, ar kuru palīdzību iespējams pārrunāt idejas un apspriest plānus! Pieņemsim jaunus izaicinājumus un meklēsim pieejas šādai situācijai, kas liek raudzīties citādāk un māca izdzīvot mainīgā vidē! Iemācīties ko jaunu!” tā Viļakas JIC vadītāja Madara Jeromāne.

Balvenieši triumfē konkursos

29.februārī Balvu Mūzikas skolas Kora klases vadītāja Linda Vītola pulcināja vokālo ansambli tālajam braucienam uz Rīgu, kur mūzikas akadēmijā norisinājās VI Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkurss “Lai skan!”. Lai gan saņemt pirmās godalgas dažādos vokālās mūzikas konkursos L.Vītolai nav nekas jauns, šoreiz viņas dziedātājus Rīgā gaidīja īpaši liels triumfs. Mājās pārvesta ne vien pirmā godalga, bet arī Akadēmijas studentu Simpātijas balva un balva par labāko Jāzepa Vītola interpretāciju.

Apmeklē izglītības izstādi Ķīpsalā

No 28.februāra līdz 1.martam Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, notika ikgadējā Starptautiskā izglītības iestāžu izstāde “Skola 2020”, kur interesenti varēja iepazīties ar jaunākajām Latvijas mācību iestāžu piedāvātajām izglītības programmām. Interesenti varēja ielūkoties arī turpat blakus esošajā grāmatu izstādē. Izstādi Ķīpsalā apmeklēja triju Balvu novada skolu audzēkņi un izglītības darbinieki.
No Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes skolām uz Rīgu devās Tilžas, Bērzpils un Baltinavas vidusskolu 9.-12.klašu audzēkņi un skolotāji: no Bērzpils vidusskolas - 18 pārstāvji, no Tilžas vidusskolas - 6, bet no Baltinavas vidusskolas - 16.
Bērzpils viduskolas 9.klases audzinātāja IRĪDA MADERNIECE pastāstīja, ka bērzpilieši, tālu ceļu braukuši, apmeklēja trīs pasākumus. Vispirms viņi iepazinās ar Pārtikas un veterinārā dienesta pārvaldi, tad apmeklēja izglītības un grāmatu izstādi Ķīpsalā. “Vispirms mēs apmeklējām Pārtikas un veterinārā dienesta pārvaldi, kur skolēni noklausījās lekciju par darbu valsts pārvaldē “Varbūt tas ir mans ceļš”. Viena no dienesta darbiniecēm aptuveni stundu ilgā lekcijā pastāstīja, kādi ir dienesta darbinieku darba pienākumi un kādas ir karjeras iespējas. Viņa iepazīstināja skolēnus ar pārvaldi, kā arī citām valsts dienesta iestādēm. Kādai ir jābūt izglītībai, ko vajag apgūt, lai strādātu valsts dienestā. Darbiniece pastāstīja, kā studējot iegūt prakses iespējas. Viena no tām - iesaistīties brīvprātīgo darbā, kas tiks ņemts vērā. Šo darbu var norādīt arī savā CV. Jauniešus informēja par atalgojuma sistēmu pārvaldē un par to, ko dienesta darbinieki dara, piemēram, ierodoties skolas ēdnīcā vai veikalā. Vārdu sakot, par darbu pārvaldē saņēmām izsmeļošu informāciju,” secināja skolotāja piebilstot, ka šo pasākumu bija organizējuši Karjeras izglītības konsultanti.
Tālāk bērzpiliešu ceļš veda uz izglītības un grāmatu izstādi. Piestājot pie jebkura no stendiem un uzdodot konkrētus jautājumus par attiecīgo izglītības iestādi, varēja gūt izsmeļošas atbildes. Aizsardzības akadēmija, kas vienmēr interesējusi, īpaši zēniem, demonstrēja atsevišķus ieročus. “Šī gada abiturientiem profesijas izvēles iespējas ir aktuālas,” secina skolotāja. Savukārt grāmatu izstādē piedalījās visi Latvijas grāmatu izdevēji. Te varēja iepazīties ar jaunākajām grāmatām, dažos stendos tikties ar grāmatu autoriem, paklausīties viņu uzstāšanos.

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki būs klimatam draudzīgi

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiks rīkots kā klimatam draudzīgs notikums, ieviešot virkni risinājumu, kas vērsti uz sabiedrības izglītošanu un izpratnes veicināšanu. Svētku rīkotāji vērsīs dalībnieku un apmeklētāju uzmanību uz aktuālajiem klimata jautājumiem, aicinot izvērtēt savus ikdienas paradumus tādās jomās kā transports, ilgtspējīgas preces un pakalpojumi, pārtikas patēriņš, ūdens, mājoklis un paradumi tajā, kā arī iesaistīs ikvienu interesentu izglītojošās aktivitātēs.

“Viena no svētku vērtībām līdzās radošumam un sadarbībai ir atbildība - mēs soli pa solim veidosim klimatam draudzīgus svētkus, domājot par to, kas vidē paliek pēc mums un mūsu svētkiem, un kopīgi rūpējoties par to, kādu iespaidu atstājam uz vidi kopumā,” stāsta svētku izpilddirektore Agra Bērziņa. “Rūpīgi izvērtējot visas svētku rīkošanas pozīcijas, meklējām tās, kurās varam kvalitatīvi ieviest klimatam draudzīgos risinājumus. Tos sajutīs teju ikviens, kurš piedalīsies vai apmeklēs svētkus. Lielu uzmanību pievērsīsim infrastruktūrai, lai uz lielākajām norises vietām būtu ērti doties ar velosipēdu vai skrejriteni, kā arī sabiedrisko transportu. Savos pasākumos neizmantosim balonus un nerīkosim salūtus. Dalībniekiem dāvināsim somiņas no otrreiz pārstrādāta materiāla un vairākkārt uzpildāmās ūdens pudeles, norišu vietās rūpēsimies par drošām dzeramā ūdens uzpildīšanas iespējām. Īpašu uzmanību pievērsīsim arī materiāliem, no kuriem tiks ražota svētku atribūtika. Arī svētku suvenīru klāstā būs iespēja iegādāties lietas, kas darinātas no videi draudzīgiem materiāliem. Ēdinātājiem norises vietās būs izvirzīti stingrāki noteikumi, kas vērsti uz atbildīgu iepakojuma un trauku izvēli. Mūsu drukas materiāliem izmantosim tikai tādu papīru, kuram ir videi draudzīga materiāla sertifikāts. Būs nodrošināta iespēja šķirot atkritumus. Un, protams, svētku laikā būs iespēja apmeklēt izglītojošas aktivitātes par klimata jautājumiem,” teic A.Bērziņa.
Svētku padomdevējs klimata jautājumos būs Pasaules Dabas fonds, sadarbībā ar kuru tiks realizēts Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītais projekts “Klimatam pozitīvi XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki”. Ar projekta atbalstu pirms svētkiem un svētku laikā, iesaistot svētku dalībniekus un viesus, īpaša uzmanība tiks pievērsta videi draudzīgiem paradumiem. Katram svētku dalībniekam būs iespēja uzzināt, cik videi draudzīgs viņš ir un ko katrs var darīt labāk. Šim nolūkam tiek radīts īpašs digitāls Klimata kalkulators skolēniem, kas atraktīvā veidā iesaistīs skolēnus un izglītos par klimatam draudzīgām rīcībām ikdienā; arī kolektīvi varēs uzzināt, cik zaļi tie ir, summējot dalībnieku rezultātus. Pasākuma laikā tiks arī akcentētas videi draudzīgas izvēles un ieteikumi organizatoriem un novērtēts pasākuma CO2 emisiju kopējais apjoms. Šim nolūkam top Klimata kalkulators svētku organizatoriem. Abi jaunizveidotie digitālie rīki varēs tikt izmantoti arī pēc svētkiem - skolās, interešu izglītības iestādēs un organizējot liela mēroga pasākumus citviet.
No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares. 

Iespēja jauniešiem iesaistīties apmācībā

 

4.februārī plkst.10.00 jauniešus uz Balvu Bērnu un jauniešu centru (Brīvības ielā 48, Balvos) aicina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Balvu filiāles speciālisti, lai informatīvā seminārā pastāstītu par NVA pakalpojumiem un aktualitātēm, iespējām iesaistīties apmācībā.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.