1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-05-2022
Vārdadienas šodien: Dailis, Herberts, Umberts

Rakstos

PALDIES orķestrim!

Pēc 1.maija pūtēju orķestra “Balvi” koncerta “Uz spārniem pavasari nesot līdzi...” Balvu Kultūras un atpūtas centrā redakcija saņēma daudzus jo daudzus lasītāju vēlējumus orķestrim un diriģentam Egonam Salmanim pateikt ‘paldies’ vārdus par brīnišķīgajiem mirkļiem, ko sarūpēja mūziķi. Izpildot lasītāju gribu, no sirds sakām: “PALDIES!”

Varēs mācīties latgaliešu rakstu valodu

 

Biedrība “LgSC” sadarbībā ar latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv aicina uz astoņām latgaliešu rakstu valodas tiešsaistes bezmaksas nodarbībām. Pavasara periodā latgaliešu rakstu valodas mācīšanās paredzēta katru otrdienu, sākot no 26.aprīļa pulksten 19. Nodarbības plānotas arī 10.maijā, 24.maijā un 7.jūnijā, bet rudens periodā – 6.septembrī, 20.septembrī, 4.oktobrī un 18.oktobrī.

 

Koncerts “Ukrainas brīvībai”

19.martā no plkst. 12.00 dienā Rēzeknē, pie Latgales vēstniecības GORS, pazīstami Latvijas mūziķi, tostarp folkloras kopa “Upīte”, sniegs savus priekšnesumus Ukrainas atbalstam, vienojoties koncertā “Ukrainas brīvībai”.

Saņem gada balvas “Boņuks 2021”

5.martā svinīgā ceremonijā Latgales vēstniecībā GORS godināja desmit Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ieguvējus – spilgtākos un nozīmīgākos notikumus un personības 2021.gadā, kā arī pasniedza balvu par mūža ieguldījumu kordiriģentam J.Grudulam. Gada balvu “Boņuks” par paveikto pērn ieguva: Anneles Slišānes projekts #100dečiLatvijai digitālā, taktilā, audio-vizuālā un zīmju valodā; Balvu novada zīme latgaliski; folkloras kopa “Vīteri” un videostāsts “Teika par Rēzeknes rozi”; grāmata un mūzikas albums bērniem “Vuškeņa iz pļovys”; grupa “Latgalīšu reps” ar albumu “Cyta dzela” un videoklipiem; Ilzes Spergas stāstu krājuma “Dzeiveiba” radio lasījumi; Marijis Dzeislys dzejoļu krājums “Vysta smierts”; literāte un redaktore Ilze Sperga; navigācijas aplikācija “Waze” latgaliski un pirmā izlaušanās istaba latgaliski “Pīci panti”. Par publikas simpātijas balsojuma balvas “Žyka” saņēmēju kļuva ierakstu studija “Bigmaar’s Records”. Balvu novada domes deputāte Sandra Kindzule “Vadugunij” atzina, ka pasākumu klātienē baudīju pirmo reizi: “Pēc ceremonijas ilgi prātu nepameta neviltota pozitīvisma un apbrīnas sajūtas. Gaišs pasākums, kurā tiek godināti latgaļu kultūras un latgalisko vērtību saglabātāji un stiprinātāji. Visu cieņu cilvēkiem, kuri soli pa solim, gadu no gada dara darbu, kas sargā mūsu kultūras mantojumu un iedibina jaunas tradīcijas, lai to bagātinātu. Priecē tas, ka mūspusē šādu cilvēku nav mazums un viens no tiem ir Andris ar savu saimi. Upīte drīz būs “Boņuka” galvenā mītnes vieta! Apsveicam, priecājamies, lepojamies!”

Atbalsts Ukrainai

Balvu Evaņģēliski luteriskā draudze un mācītājs Mārtiņš Vaickovskis aicina: “Izdzirdot baznīcu zvanus dienas vidū plkst. 12.00, apstāsimies uz brīdi, apzināsimies sevi Dieva priekšā un lūgsim: “Dievs, izglāb un sargā Ukrainu!” Kurš zina “Mūsu Tēvs” lūgšanu, pateiksim to šajā nodomā vai lūgsim paši saviem vārdiem. Lai beidzas karš, lai uzvar taisnība!”

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Balvu novada domes deputātu lēmumu uzņēmumu "Balvu Enerģija" pilnībā pārņemt pašvaldības īpašumā?