1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-03-2023
Vārdadienas šodien: Gustavs, Gusts, Tālrīts

Rakstos

Pirmo reizi atzīmēs Rakstnieku dienu

 

Eiropas Komisija (EK) 27.martā uzsāk jaunu iniciatīvu – Eiropas Rakstnieku dienu, kuras mērķis ir veicināt interesi par grāmatu lasīšanu, īpaši jauniešu vidū, kā arī atklāt Eiropas valodu un literatūras daudzveidību. Eiropas Rakstnieku diena turpmāk notiks katru gadu marta pēdējā pirmdienā. Iniciatīva izveidota, lai atklātu skolēniem, ka literatūra var būt viens no veidiem, lai iepazītu Eiropas kultūras bagātību.

 

Nolasīs izsūtīto vārdus

25.martā plkst. 11.00 vienlaikus visos Latvijas novados un pilsētās, kā arī citviet pasaulē pieminēs 74. gadadienu kopš 1949.gada 25.marta deportācijām, kad 42 300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Sibīriju. Lasījumu “Aizvestie. Neaizmirstie” tiešraidēm no 43 pašvaldībām varēs sekot līdz Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv un Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā lnb.lv, kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādātā digitālā kartē deportetie.kartes.lv. No Balvu novada teritorijas 1949.gadā represēto iedzīvotāju vārdu lasījumu translācija Balvu Kultūras un atpūtas centra facebook kontā www.facebook.com/BalvuKAC. Kopīgi translāciju varēs vērot Balvu Novada muzejā.

Izskanēs “Bruoli” radio iestudējums

No 21. līdz 25.martam “Latvijas Radio 1” ēterā izskanēs pirmā kriminālromāna latgaliski “Bruoli” radio iestudējums. Jaunajā iestudējumā, kura mākslinieciskais vadītājs ir Kristaps Rasims, piedalīsies 25 Latvijas profesionālo un amatierteātru aktieri, kā arī sabiedrībā pazīstamas personības. Atgādinām, ka Balvu novada domes deputāta, latgaliešu literāta Alda Bukša kriminālromānu “Bruoli” izdeva 2020.gadā gan latviešu literārajā, gan latgaliešu rakstu valodā.

Iegūst pirmo vietu ilustrāciju konkursā

Jau 17.gadu Aglonas vidusskolā notika skolotājai un rakstniecei Naaizmērstulei (Rozalijai Tabinei) veltīto jaunrades darbu un ilustrāciju konkurss Latgales lauku skolu audzēkņiem. Pasākumā piedalījās Rugāju vidusskolas 8.klases audzēkne Marta Kočāne, kura ilustrāciju konkursā ieguva 1.vietu.

Piesaista jaunos speciālistus

8.martā Balvu novada pašvaldības vadība un speciālisti, attālināti tiekoties ar Rīgas Stradiņa Universitātes Labklājības un sociālā darba katedras Bakalaura studiju programmas “Sociālais darbs” vadītāju Dagniju Staķi un studentiem, vienojās, ka maija sākumā Balvu novada Sociālajā pārvaldē studenti izies divu nedēļu ilgu praksi.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat valdības atbalstītos grozījumus, lai samazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā?