1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-09-2020
Vārdadienas šodien: Mariss, Matīss, Modris

Rakstos

Atklās Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādi

 

16.septembrī plkst. 16.00 Balvu Novada muzejā ikviens interesents gaidīts uz Latvijas laikmetīgās keramikas izstādes no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas “DOT/punkts” atklāšanu.

 

Gaida pieteikumus balvai “Saules laiva”

14.septembrī Izglītības un zinātnes ministrija izsludināja pretendentu pieteikšanos pieaugušo neformālās izglītības balvai “Saules laiva” (pieteikumus var iesniegt līdz 1.novembrim). Balvas pretendentu var pieteikt pašvaldības domes priekšsēdētājs, pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs, pieaugušo neformālās izglītības iestādes vai citas organizācijas vadītājs, kā arī pieaugušie, kas piedalījušies neformālās izglītības mācībās, un šajā gadījumā ierosinājums jāparaksta vismaz 10 attiecīgās mācību grupas sastāvā reģistrētiem cilvēkiem.

Cik skolēnu mācīsies šogad?

Precīzs skolēnu skaits būs zināms 1.septembrī, bet aptuvenie skaitļi ir šādi:
* Balvu novada PII – 632, 1.-12.kl. – 1186, profesionālās ievirzes skolās – 733 skolēni. 1.klasēs mācības uzsāks 87 skolēni.
* Viļakas novada izglītības iestādēs – 580 skolēni (kopā ar pirmsskolu). 1.klasēs mācīsies 30 skolēni.
* Baltinavas vidusskolā – 142 izglītojamie (ieskaitot pirmsskolu). 1.klasē mācības uzsāks 13 skolēni.
* Rugāju novada izglītības iestādēs – 279 izglītojamie (kopā ar pirmsskolu), 1.klasēs mācīsies 19 skolēni.

Piešķir naudu kultūras namam

Vakar Balvu novada domes sēdē piešķīra Balvu Kultūras un atpūtas centra skatuves tehnoloģiju izbūvei un aprīkojuma iegādei EUR 242 355. Deputāts Jānis Zakarīts vēlējās noskaidrot, vai šīs būs pēdējās investīcijas, piebilstot, ka nams ir kā liels čemodāns: “Grūti panest un atstāt arī žēl.” Savukārt jaunā deputāte Ināra Ņikuļina sprieda, ka nevajag lielu prātu, lai sāktu būvēt, pārbūvēt un remontēt ar pašvaldības līdzekļiem: “Daudz vairāk vajadzīgs rūpīgs darbs, kā arī kompetences, lai piesaistītu projektu naudu.” Plānots, ka kultūras namu svinīgi atvērs valsts svētkos novembrī.

Rīko akciju “Atpakaļ uz skolu!”

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 rīko ilggadējo akciju “Atpakaļ uz skolu!”. Šogad tā norisināsies līdz 1.septembrim. Akcijas laikā bērni, vecāki, pedagogi, bērnu likumiskie pārstāvji, kā arī citi interesenti ir aicināti zvanīt uz uzticības tālruni 116111, lai saņemtu profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu sev aktuālos jautājumos saistībā ar bērniem, kā arī jaunā mācību gada sākšanos.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat iniciatīvu ieviest valsts apmaksātu zobārstniecību bērniem akūtās situācijās?