1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
28-09-2023
Vārdadienas šodien: Lana, Sergejs, Svetlana

Rakstos

Godinās skolotājus

29.septembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā notiks Balvu novada pedagogu godināšanas pasākums “Gada skolotājs 2023”.

Turēsim īkšķus par savējo!

30.septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls, kurā piedalīsies 30 reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, tostarp Balvu sākumskolas audzēknis Jānis Zakss, lai sacenstos par nacionālā lasīšanas čempiona titulu. Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību uzvarētājs uz gadu kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. Bērnu direktors piedalās ne vien dažādos reprezentācijas pasākumos, bet arī vērtē bērnu literatūru un bibliotēku pakalpojumus, pauž savu viedokli medijiem, kā arī iegūst pilnu grāmatu kolekciju savai skolai LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2023./2024. gada posmam. 2. un 3.vietas ieguvējus gaida vērtīgu grāmatu dāvinājums un citi pārsteigumi. “Jāni Gaismas pilī atbalstīs visa klase,” informē Balvu Centrālās bibliotēkas vadītāja Ruta Cibule.

“Latgalīši Reigā brauc!”

30.septembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Latgales ciema pagalmus piepildīs Miķeļdienas svētku tirdziņš “Latgalīši Reigā brauc!”, kurā saimniekos amatnieki un mājražotāji no visas Latgales, tostarp zemnieku saimniecība “Kotiņi”.

Izsludina literatūras konkursu

Veicinot literāro procesu Latgalē un latgaliski rakstītu darbu radīšanu Latvijā, jau ceturto gadu latgaliešu kultūras kustība “Volūda” izsludina konkursu “Latgolys prozys skaitejumi 2023” (Latgales prozas lasījumi 2023) un aicina piedalīties Latgales kultūrtelpai piederīgos prozas autorus. Darbi jāiesniedz (esejas, stāsti, romānu fragmenti 7000–12 000 zīmju apmērā) līdz 18.oktobrim. Trīs visvairāk punktu saņēmušie autori saņems atlīdzības par darbu publicēšanu 300, 200 un 100 eiro apmērā.

Vēl ir iespēja pieteikties

Visu kursu Latvijas augstskolu pilna laika klātienes bakalaura un koledžas līmeņa studējošie, kuri atbilst sociālās stipendijas “Studētgods” saņemšanas kritērijiem, līdz 20.septembrim, izmantojot e-pakalpojumu “Studētgods”, var pieteikties stipendijai. Stipendijas apmērs ir palielināts no 160 eiro uz 175 eiro mēnesī.

vadi

Veiksmes prognoze


.