1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-05-2023
Vārdadienas šodien: Lolita, Vitolds

Rakstos

Aicina mājputnu turētājus stingri ievērot biodrošību

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu mājputnu turētāju, neatkarīgi no mājputnu skaita saimniecībā, ļoti rūpīgi ievērot biodrošības prasības – nelaist mājputnus ārā un novērst to kontaktu ar savvaļas putniem, lai nepieļautu mājputnu saslimšanu ar putnu gripu.

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas aicinājumu pagarināt termiņu, kurā mājputnu turētājiem jāievēro pastiprinātis biodrošības pasākumi un prasības. Tas nozīmē, ka līdz pat maija beigām mājputni jātur, jābaro un jādzirdina slēgtās telpās vai jātur ierobežotā teritorijā un jābaro un jādzirdina vietā, ko sedz ūdensnecaurlaidīgs jumts un kuras sāni norobežoti, izmantojot tīklus, sietus, žogus vai citus piemērotus līdzekļus, kas novērš savvaļas ūdensputnu piekļuvi.
Tāpat mājputnus un nebrīvē turētus putnus ir aizliegts izlaist dabīgās virszemes ūdenstilpēs un mākslīgi izveidotās ūdenstilpnēs, kurās nevar nodrošināt noteiktas prasības, kā arī aizliegts barošanai un dzirdināšanai izmantot virszemes ūdenstilpēs iegūtu ūdeni.
Kā esam informējuši iepriekš, Latvijā ir konstatēti jau četri putnu gripas gadījumi savvaļas putniem – Daugavpilī, Krāslavā, Cēsu novadā un Madonā, turklāt nupat putnu gripa apstiprināta arī mirušai sudrabkaijai Lapmežciemā. PVD turpina saņemt ziņojumus no citām vietām Latvijā, kurās pamanīti miruši savvaļas putni, tiek ņemti paraugi un sūtīti laboratoriskajiem izmeklējumiem.
Atgādinām, ka par atrastiem mirušiem savvaļas putniem, īpaši ūdensputniem, var ziņot, zvanot uz PVD uzticības tālruni - automātisko atbildētāju 67027402 vai informējot tuvāko PVD pārvaldi.

Lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību, PVD aicina nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest slimus un novārgušus putnus mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.
Kopš 1.aprīļa, kad stājās spēkā paaugstinātas biodrošības prasības mājputnu turēšanai, PVD ir veicis vairāk nekā 300 biodrošības pārbaudes novietnēs, kurās tur mājputnus, tostarp pagājušajā nedēļā veiktas vairāk nekā 130 pārbaudes. 16 novietnēs konstatētas neatbilstības. Pārsvarā konstatēts, ka novietnē nav izstrādāts biodrošības pasākumu plāns (10 novietnēs). Četrās novietnēs tika konstatēts, ka netiek ievērota neviena biodrošības prasība. Visos neatbilstību gadījumos noteikts neatbilstību novēršanas termiņš, četros gadījumos piemērots naudas sods.

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas hokeja izlases startu Pasaules čempionātā?

Lielisks sniegums, vēsturiski panākumi - 52.9%
Nekas īpašs, jo pretinieki šogad spēlēja vāji - 23.5%
Hokejs ir vienīgais, kas šajā valstī vēl priecē un vieno - 5.9%
Hokejs labs, bet ne priekš tautas - dārgas biļetes - 0%
Mani tas neinteresē - 17.6%

Balsis kopā: 17
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Maijs 30, 2023