1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-04-2021
Vārdadienas šodien: Fanija, Vēsma

Afiša ar 5.februāri (2021.g.)

Briežuciemā
Februāris - Sveču mēnesis! Ziema pusē, bet lai kādi aukstumi un puteņi, dienas kļuvušas garākas un gaišākas, un gribas jau sasmaržot pavasari. Zināms, ka daudziem mājās ir dažādas svecītes, laika gaitā sakrājušās (pirktas, dāvinātas, pašu rokām gatavotas).
AICINĀM Sveču mēnesī līdz 15.februārim iesūtīt fotogrāfijas vai zīmējumus, kur būtu redzamas interesantas, pašu gatavotas, dāvinātas vai mīļas sveces. Klāt varat pievienot arī nelielu aprakstu. Kopīgi izveidosim digitālu sveču izstādi Briežuciemā!
Dāvini gaismu citiem un pats kļūsi gaismas bagātāks!
Foto sūtīt Zitai WhatsApp 25444621, Facebook, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai kā citādi.

Skats uz Balviem caur novadpētniecības materiālu prizmu
Jau krietns laiks ir pagājis kopš 1928.gada 11.februāra, kad Balviem tika piešķirtas pilsētas tiesības. Daudz kas ir noticis, daudz kas mainījies, pilsēta augusi un attīstījusies. Šogad, svinot Balvu pilsētas 93. dzimšanas dienu, aicinām februāri pavadīt, iepazīstot pilsētu tuvāk. Šo iespēju sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (https://ej.uz/44tz).
Interesentiem piedāvājam ielūkoties 27 virtuālajās izstādēs (https://ej.uz/yfo4). No tām 8 ir saistībā ar Balviem: “Brīvības ielas garumā: fotogrāfijās”, “Ēka Brīvības ielā 62 vēstures līkločos”, “Balvi agrāk un tagad”, “Reiz Balvu muižā”, “Mācītājs - koktēlnieks Antanas Rimovičus”, “Ieskats Balvu pilsētas uzņēmējdarbībā (20.gs. 20.gadi-21.gs. sākums), “Balvu pilsētas ielu stāsti laika lokos”, “Lāča dārzs”.
Pieejamas 5 digitālās kolekcijas (https://ej.uz/z28v) : “Maize Balvos”, “Balvu Tautas teātris”, “Balvu muiža”, “Balvu pareizticīgo baznīca”, “Balvu slimnīca”, kurās apkopotas digitalizētas fotogrāfijas un raksti presē, dokumenti, nepublicētie materiāli, brošūras par iepriekš nosauktajām tēmām.
Novadpētniecības datu bāzē apkopots plašs materiālu skaits, tostarp 203 fotogrāfijas, kurās fiksēti Balvu skati no 20.gs. sākumam līdz pat mūsdienām (https://ej.uz/ynar), kā arī vairāki simti publikāciju par Balviem (https://ej.uz/wwcw).
Novadpētniecības lasītavā vairums novadpētniecības materiālu ir izkārtoti mapēs. Virtuāli var ielūkoties 20 mapju saturā (https://ej.uz/yrpk) un sev interesējošos materiālus, sazinoties ar bibliotēku, saņemt savā e-pastā.
Izmantosim laiku, kad piekļuve Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuves www.redzidzirdilatviju.lv materiāliem ir iespējama katra mājās. Ierakstot meklētājā “Balvu”,“Balvi” vai “Balv”, pieejami unikāli videomateriāli, kuros varam ielūkoties 1956.gadā Balvu estrādē notikušajos rajona lopkopju svētkos (1956.gads, kino žurnāls “Padomju Latvija”, Nr. 27), Balvu pilsētas dzīvē 1970.gadā (1970.gads, kinožurnāls “Padomju Latvija” Nr.1) un daudzos citos video un fotomateriālos.
Ja nepieciešams gids šai plašajā informācijas piedāvājumā vai arī interesē kāds konkrēts ar novadpētniecību saistīts jautājums, tad rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Izmantosim saturīgi mājsēdes laiku!

Tilžā
14.februārī plkst. 10.00 Tilžā autofotoorientēšanās “Mīļotie no mājsaimniecības”. Nosvini Valentīndienu netradicionāli. Piedalies nelielā, bet romantiski azartiskā autofotoorientēšanās braucienā. Noteikumi facebook lapā “Tilžā notiek labas lietas”, uz ziņojumu dēļiem Tilžā un Balvu novada mājaslapā. Pieteikšanās līdz 11.februārim, piezvanot pa tālr. 27870251.

Viļakā
Ir pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.
Mēs tiksimies gaišās domās un sen neatvērtās fotoalbumu lappusēs, lai kaut mirkli sajustu kopā būšanas prieku.
2021.gadu Viļakas Valsts ģimnāzija pavadīs svētku zīmē, jo šogad tiks svinēta mūsu mīļās skolas 90.gadadiena. Gaidot šo notikumu, ikviens absolvents, pedagogs un darbinieks tiek aicināts dalīties skaistās atmiņās un notikumos, lai kopīgi atskatītos uz skolas vēstures lappusēm. Savu atmiņu stāstu, fotoattēlu vai vēlējumu sūtīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Informācija tiks publicēta Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunizveidotajā facebook lapā un apskatāma klātienē skolas jubilejas pasākumā. Ģimnāzijas atkalredzēšanās svētku pasākums plānots šī gada vasarā. Ar ticību sirdī un cerību gaidīsim svinības klātienē!

Baltinavā
Laipni aicināti piedalīties Sniega skulptūru konkursā.
Dalībai konkursā var pieteikties no 5. līdz 22.februārim (ieskaitot), sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 29364993, norādot: pieteicēja vārdu, uzvārdu; kontaktpersonas tālruni, e-pastu; sniega skulptūras fotogrāfiju vai video; sniega skulptūras nosaukumu/stāstu.
Konkursam pieteikto skulptūru izvērtēšana notiks līdz šī gada 26.februārim. Apbalvošana - individuāli, sazinoties ar uzvarētājiem. Konkursa nolikums www.baltinava.lv.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

Afiša

 • Afiša ar 9.aprīli

  (Afiša)

  BalvosPadomi no Azotes” tiešsaistē.14.aprīlī plkst. 18.00 “Skaistumkopšana pavasarī - četri vienkārši soļi sejas ādas kopšanai mājās”. Inta Ozola, skaistumkopšanas eksperte.21.aprīlī plkst. 18.00 matu kopšana pavasarī “Skaisti mati - sievietes...

 • Afiša ar 1.aprīli (2021.g.)

  (Afiša)

  BalvosLīdz 6.aprīlim Balvu Novada muzejs piedāvā aizraujošu “ceļojumu laikā” pa Balviem. Dodies pastaigā pa pilsētas ielām ar vēsturisku noskaņojumu, izmantojot aplikāciju “Actionbound”!Biedrība “Ritineitis” aicina tiešsaistē piedalīties apmācību ciklā...

 • Afiša ar 26.martu (2021.g.)

  (Afiša)

    BalvosMartā Balvu Kultūras un atpūtas centra dienvidu zāles logos skatāma tautas tērpu kolekcija.31.martā plkst. 18.00 padomi no “Azotes” tiešsaistē. “Košās olas” - radoši krāsosim Lieldienu olas kopā ar Skaidrīti Veinu. Pieslēgšanās interneta...

 • Afiša ar 19.martu (2021.g.)

  (Afiša)

  BalvosMartā Balvu Kultūras un atpūtas centra dienvidu zāles logos skatāma tautas tērpu kolekcija.24.martā plkst. 18.00 padomi no “Azotes” tiešsaistē. “Putni un spalvas” - gatavosim dekoru Lieldienu un pavasara laikam no krāsainām dzijām kopā ar...

 • Afiša ar 12.martu (2021.g.)

  (Afiša)

  BalvosMartā Balvu Kultūras un atpūtas centra dienvidu zāles logos skatāma tautas tērpu kolekcija. “Mūsu spēks ir mūsu skolotāji: attālinātās mācības – no izaicinājuma līdz pieredzes stāstam.”17.martā plkst. 10.00 Balvu novada pašvaldības...

 • Afiša ar 5.martu

  (Afiša)

  Tilžā8.martā Tilžas centrā krāšņs akcents un mazliet no svētku noskaņojuma. Ikvienam būs iespēja nofotografēties zem košās krāsās ietērptas arkas. Rugājos8.martā plkst. 19.00 Sieviešu dienai veltīts koncerts kopā ar mūziķi Juri Ķirsonu....

 • Afiša ar 26.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  Skats uz Balviem caur novadpētniecības materiālu prizmuIepazīt pilsētu tuvāk februārī sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (...

 • Afiša ar 19.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  ViļakāIr pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.Mēs tiksimies gaišās domās un sen...

 • Afiša ar 5.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  BriežuciemāFebruāris - Sveču mēnesis! Ziema pusē, bet lai kādi aukstumi un puteņi, dienas kļuvušas garākas un gaišākas, un gribas jau sasmaržot pavasari. Zināms, ka daudziem mājās ir dažādas svecītes, laika gaitā sakrājušās (pirktas, dāvinātas, pašu...

 • Jau sestdien tiešraidē “Muzikālās bankas” finālšovs LTV1 un Latvijas Radio 2

  (Afiša)

  Sestdien, 30. janvārī plkst. 21.05 LTV1 un Latvijas Radio 2 tiešraidē notiks “Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no 15 klausītāju un ekspertu izraudzītām dziesmām kļūs par 2020.gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Krāšņo...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat lēmumu no 12.aprīļa uzsākt pedagogu vakcināciju?