1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
15-10-2019
Vārdadienas šodien: Eda, Hedviga, Helvijs

Iznīcināts gandrīz viss

Rugāju novada Lazdukalna pagasta bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Mežmalas” saimnieko kupla daudzbērnu ģimene – kopā ar vecākiem VILNI BLEIDERU (attēlā) un LAILU USENIECI ikdienas gaitās dodas arī 20 gadus jaunie SALVIS un AIVIS, 15 gadus jaunais DAIRIS, 7 gadus jaunais LAURIS, tikai deviņus mēnešus jaunais ģimenes pastarītis NIKS, kā arī Viļņa 81 gadus vecā mamma BIRUTA. Līdz šim saimniecībā bija ieguldīts ne mazums pūļu. Tomēr padarītajiem darbiem treknu svītru pāri pārvilka aizvadītās sestdienas postošais virpuļviesulis, kas sagrāva un pārvērta gruvešos teju visu ģimenes saimniecību. “Tagad, cik nu vien tas iespējams, galvenais ātrāk savest kārtībā dzīvojamo māju, lai līdz ziemai ar bērniem būtu zem jumta. Šobrīd jumts sastiķēts, kā saka, vienam momentam, lai tas vispār turētos kopā. Pēc tam jāķeras klāt pie kūts, lai zem klajas debess nepaliktu arī lopi,” sašutuši par notikušo ir mājas saimnieki.
Viļņa un Lailas ģimene iespēju robežās aicina ikvienu sniegt materiālu palīdzību, lai atjaunotu nopostīto saimniecību (Lailas bankas konta nr. - LV16PARX0005471870003, tālr. nr. - 27867134). “Šobrīd katra palīdzības kripatiņa ir svarīga. Būsim ļoti pateicīgi par atbalstu,” uzsver daudzbērnu ģimene. Laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pēc nepieciešamības atkārtoti aicina palīdzēt arī ikvienai citai virpuļviesulī cietušajai saimniecībai, par kurām jau rakstījām laikraksta pagājušajā numurā, tajā skaitā saimniecībām, kuras, iespējams, netika pieminētas publikācijā. Tāpat jāpiebilst, ka pēc postošās dabas stihijas saņēmām arī vairāku lasītāju telefona zvanus. Cilvēki jautā, vai vētrā cietušajām ģimenēm ir iespēja pārskaitīt naudu uz vienu kopējo bankas kontu. Rugāju novada domes priekšsēdētāja SANDRA KAPTEINE skaidro, ka ar šādu iniciatīvu noteikti var nākt klajā paši iedzīvotāji. Kas attiecas uz pašvaldības iespējām izveidot šādu kontu, S.Kapteine stāsta, ka pašvaldība pārvaldību pār to visdrīzāk neuzņemtos. Turklāt būtu arī sarežģīti pieņemt lēmumu par naudas sadali, proti, kurai no saimniecībām iedzīvotāju ziedotā nauda pienākas vairāk vai mazāk.

 

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Kārdinājumu otrdienā būs grūti atteikties gan no garda ēdiena, gan ekskluzīva dzēriena, gan satriecoša seksa, gan no spēļu zāles vai šopinga vilinājuma. Labāk, protams, it visā ievērot mērenību jeb zelta vidusceļu. Jo šodien viss apēstais un izdzertais nogulsnēsies un uzkrāsies neglītā „riepā” ap jūsu vidukli vai gurniem. Rēķinieties: labi paēst un labi izskatīties šodien var izrādīties pretpoli. Visgrūtāk dažādus ierobežojumus ievērot varētu būt Strēlniekiem. Viena no vietām, kur šodien atvēsināt sakarsušās galvas, varētu būt baseins. Ticu, ka daudziem būs izdevusies diena, ka būs nobaudīts vai nopirkts kas labs un satriecošs.