1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-07-2019
Vārdadienas šodien: Aleksejs, Aleksis

Rakstos

Panākumi arī starptautiskā mērogā

Tuvojas noslēgumam Balvu Mūzikas skolas audzēkņu konkursu sezona. Turpinot jauko tradīciju, no katra muzikālā cīniņa balvenieši atgriežas ar trofejām – godalgotām vietām un diplomiem.

1.aprīlī ceļu uz Daugavpili mēroja akordeona spēles skolotāja Irēna Šņitkina un divi viņas audzēkņi – Maksims Silinevičs (5.klase) un viņa māsa Valerija Silineviča (2.klase), lai piedalītos 17. Starptautiskajā akordeonistu - solistu konkursā “Naujene 2019”. Konkursā šogad piedalījās 146 akordeonisti no Baltkrievijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Serbijas un Horvātijas. Valerija izcīnīja 2.vietu, uzrādot labāko sniegumu Latvijas akordeonistu vidū, bet Maksims atgriezās mājās ar Atzinības rakstu.
3.aprīlī Balvu Mūzikas skolas koris Lindas Vītolas vadībā piedalījās Latvijas izglītības iestāžu koru konkursā, gatavojoties 12. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Koris Daugavpilī izpelnījās lielisku vērtējumu, izcīnot augstāko pakāpi ar 45,68 punktiem. Kopējos panākumus palīdzēja kaldināt arī koncertmeistars Viktors Bormanis.
Savukārt 11.aprīlī trīs braši Balvu Mūzikas skolas puiši – skolotājas Zojas Zaharovas 5. vijoles klases audzēknis Armands Tutiņš, skolotājas Irēnas Šņitkinas 5.akordeona klases audzēknis Maksims Silinevičs un skolotājas Lijas Ivanovas 7.klavieru klases audzēknis Mārtiņš Lāpāns – mēroja garo ceļu līdz Igaunijas pilsētai Narvai, lai piedalītos 4. Starptautiskajā konkursā “Dzied un spēlē zēni”. Šī konkursa ģeogrāfija bija visai plaša. Tas pulcēja 160 dalībniekus no Lietuvas pilsētas Visaginas, no Igaunijas pilsētām Tallina, Kohtla-Jarve, Sillamjae, Narva, no Krievijas pilsētām Pleskava, Sankt-Pēterburga un Kingisepa. Vistālāko ceļu uz Narvu bija mērojuši dalībnieki no Udmurtijas pilsētas Iževskas.
Šis konkurss ir zīmīgs ar to, ka tajā piedalās tikai zēni un tas notiek reizi četros gados. Latviju šoreiz pārstāvēja tikai Balvu Mūzikas skolas audzēkņi, tādēļ īpašu prieku sagādāja viņu veiksmīgais sniegums. Sudraba diplomu jeb 2.vietu izcīnīja Mārtiņš Lāpāns, kurš uzstājās arī lielajā konkursa noslēguma koncertā 13.aprīlī Narvas kultūras namā “Rugodiv”. Bronzas diplomu saņēma Maksims, bet Armands atgriezās mājup ar Atzinības rakstu.
13.aprīlis izvērtās par spraigu cīņas dienu arī trīs jaunāko klašu pianistiem Adrianam Jonaitim (3.klase), Sonorai Puķītei (4.klase) un Evitai Lielpēterei (5. klase), kuri kopā ar savām skolotājām Eviju Seņkovu, Jevgeniju Strazdu un Jeļenu Agafonovu devās uz 13.Jēkaba Graubiņa Jauno pianistu konkursu Līvānos. Tur visiem izdevās veiksmīgi nodemonstrēt savu muzicētprasmi, balvā saņemot Atzinības rakstus.
“Kaut arī Balvu Mūzikas skolā jau sākušies skolas beigšanas un pārcelšanas eksāmeni, kā arī ieskaites, konkursu laiks vēl nav galā. Cerēsim, ka jaukais maija mēnesis atalgos mūs ne tikai ar siltām un saulainām dienām, bet arī ar uzvarām konkursos Rīgā, Siguldā un Aglonā,” cerību pauž Balvu Mūzikas skolas direktora vietniece Rita Kočerova.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Kašķīgajā trešdienā daudzi būs neizgulējušies un kašķīgi, tāpēc meklēs istabai vai kabinetam 5-to stūri. Un daudzos kolektīvos valdīs dumpīgs noskaņojums. Tāpēc iestāžu vadītājiem un deputātiem neiesaku šinī darba nedēļā no plkst. 15. Līdz 19.07 rīkot sapulces, sēdes, pieņemt svarīgus lēmumus. Jo visi tie būs galīgi garām, jo pašreiz 99% cilvēku nedomā ar galvu, bet ar ... Tāpēc ceru, ka arī mūsu kārtības sargi, ceļu policisti, mediķi u.c. pastiprināti pieskatīs mūs – pieaugušos. Bet, savukārt, mēs paši uzmanīsim gan savus bērnus, gan mazbērnus, gan mājdzīvniekus gan uz zemes, gan ūdenī un pat gaisā.