1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-08-2019
Vārdadienas šodien: Ivonna, Ludis, Ludvigs, Patrīcija

Dzimtu stāstus dāvina skolām un bibliotēkām

Aizvadītajā - 2018. - gadā Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” rakstīja par stiprām dzimtām mūspusē - Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados, kā arī Balvu un Viļakas pilsētās. Projektu “Ziemeļlatgales dzimtu spēka stāsti Latvijai” atbalstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Tagad dzimtu stāsti apkopoti izdevumā – brošūrā ar iepriekšminēto nosaukumu, un to laikraksta redakcija dāvina gan četru novadu bibliotēkām, gan visām izglītības iestādēm. Bibliotēku apmeklētāji, skolēni un skolotāji uzzinās, kā mainījušies laiki, paaudzes, politiskās iekārtas, apģērbi, mode, darbarīki, pārvietošanās līdzekļi, jā, arī lauku ainavas. Nemainīga vērtība ir tikai ģimene - dzimta, kas cilvēkiem dod spēku dzīvot savā zemē un strādāt par spīti grūtībām un varas maiņām. 

“Redakcijas dāvātie izdevumi aizceļos uz visām 23 Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu publiskajām bibliotēkām. Man ir īpašs prieks, ka par vairākām dzimtām rakstīts latgaliešu valodā, turklāt labā latgaliešu rakstu valodā. Man prieks, ka manā kolektīvā strādā darbiniece, kura prot latgaliešu rakstu valodu. Tā ir bibliogrāfe novadpētniecības lasītavā Sarmīte Vorza, kura šajā projektā gatavoja dzimtu stāstu pārlikumus no latviešu uz latgaliešu valodu Ziemeļlatgales laikrakstam “Vaduguns”,” saņemot dāvinājumu, teica Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule.
Izdevumi aizceļoja arī uz deviņām Viļakas novada izglītības iestādēm, divām Rugāju, divām Baltinavas un sešpadsmit Balvu novada izglītības iestādēm.

 

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Kas par vēlu, tas par skādi... Diez vai ‘Čika’ kungs tev šodien ļaus strādāt ar otu, ķelli, grābekli, zāģi vai cirvi tukšajās stundās no plkst. 9.59 līdz 24.00. Drīzāk jau radīs traumas vai problēmas ar uguni, ūdeni, elektrību vai tehniku, kā arī ar bērniem un mājdzīvniekiem. Šodien galvenais darīt visu bez steigas, lai tie citi skrien. Un esmu pārliecināta, ka dienas beigās tie lēnie „gliemeži” būs tikuši tālāk par tām „straujajām gazelēm”.