1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
03-07-2020
Vārdadienas šodien: Anrijs, Arkādijs

Noķer vairāk nekā simt piecdesmit kilogramus zivju

Brīvdienās uz Balvu ezeru devās 75 sportisti no 15 komandām, lai startētu šī gada pirmās kārtas sacensībās Latvijas čempionātā zemledus makšķerēšanā. Divās dienās zemledus makšķernieki Balvu ezerā noķēra 153,04 kg zivju.
Izloze. Pirms sacensībām komandas izlozēja zonas, kurās startēs sportisti. Foto – balveniešu komandas “Liarps” pārstāvis Ēriks Tučs un čempionāta galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš.
Atliek startu. Sacensību organizatori - Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija un čempionāta galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš – sestdien pieņēma lēmumu atlikt startu par vienu stundu vēlāk lielā aukstuma dēļ. Tas gan nemazināja makšķernieku cīņas sparu, jo prognoze, ka cīņa par čempionu tituliem būs spraigāka nekā jebkad, apstiprinājās. Kā nu ne, ja šī gada triju posmu uzvarētāju komanda saņems dāvanā ceļazīmi – varēs nedēļu baudīt sīgu un foreļu copi Storumanas ūdenskrātuvē, Zviedrijas Lapzemē.
Nav gadījuma cilvēku. Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas valdes loceklis Normunds Grabovskis, atklājot čempionātu, uzsvēra, ka šeit nav gadījuma cilvēku: “Latvijas čempionātos startē sportisti, kuri savam vaļaspriekam veltī ļoti daudz laika. Patiesībā tā ir liela dzīves daļa!” N.Grabovskis startēja komandā “Salmo”, kura kopvērtējumā izcīnīja 3.vietu.
Ne asakas! Brīvdienās Balvu ezeru apmeklēja daudzi interesenti, lai palūkotos, kā zivis makšķerē ziemas copes speciālisti.
Goda pjedestāls. Komandu kopvērtējumā pēc pirmās kārtas pirmajā trijniekā ierindojās komanda “LSMK-Milo”, aiz sevis atstājot “Rapala” un “Salmo”. Otrais čempionāta posms notiks 9. un 10.februārī Limbažos.
Pēterburgas izlase. Kaimiņvalsts sportisti (no kreisās): Krušņevs Aleksandrs, Georgijs Utgofs, Aleksandrs Ivanovs un Andrejs Kuzņecovs. Viņi kopvērtējumā izcīnīja 9.vietu.
Pirms sacensībām. “LSMK-Milo” pārstāvji Ivans Daņilovs un Agris Ziediņš pārbauda, vai pietiks ēsmas divām dienām. Jāpiebilst, ka I.Daņilovs bija 2012.gada čempions pludiņmakšķerēšanā. Arī Balvos individuālajā vērtējumā viņš palika nepārspēts.
Darīja melno darbu. Balveniešu komandas “Liarps” pārstāvim Ērikam Tučam pagājušajā nedēļā ezers kļuva bezmaz vai par otrajām mājām. 17.janvārī kopā ar domubiedriem viņš ezerā izveidoja zonas, kuru norobežošanai bija nepieciešama 8 kilometrus gara aukla.
Māris Olte. TV raidījumu vadītājs un komentētājs Māris Olte pēc sacensībām kolēģiem atzina, ka Latvijā makšķernieku profesionalitāte pieaug acīmredzami, par ko liecināja arī 1.kārtas čempionāta rezultāti Balvos.
Zivis jāmeklē! Komandas “Liarps” makšķernieks Aldis Voits Balvu vārdu Latvijas līmeņa čempionātos aizstāv jau vairākus gadus pēc kārtas. Pērn mūsu komanda Latvijas čempionātā zemledus makšķerēšanā izcīnīja augsto 4.vietu.
Uzslavē balveniešus. Komandas “Salmo” sportists Pēteris Lideris nešaubās, ka Balvos čempionāts notika visaugstākajā līmenī. “Jūs esat ieguvuši labu slavu,” viņš piebilda.
Kā Ziemassvētku vecītis. Veikala “Liarps” īpašnieks Artūrs Penners vienmēr turējis īkšķus par mūsu sportistiem. Brīvdienās viņš strādāja tiesneša lomā, kura pienākums bija aizvilkt ar ragaviņām makšķernieku noķertos lomus uz svēršanas vietu.
Sarūpē piekto vietu. Balvenieši kopvērtējumā izcīnīja 5.vietu. Par to jāsaka paldies Artūram Baltajam (foto), kurš veiksmīgi startēja abās dienās, noķerot 4,108 kg zivju. Savukārt Aivars Avotiņš noķēra 2,324 kg; Valdis Prancāns – 2,152 kg; Aldis Voits - 1,798kg un Ēriks Tučs – 1,136 kg zivju.
Konkurē ar vīriešiem. Latvijas čempionātā zemledus makšķerēšanā Balvu posmā startēja piecas dāmas, tostarp Māra Keņģe no komandas “Dobele”.
Pārsteidz makšķerniekus. Brīvdienās pie Balvu ezera bija apskatāms Ērika Kanaviņa būvēts braucamrīks, ar kuru var pārvietoties pa sniegu un ledu.
Sportisks ezers. Komandas “Asaris” sportisti atpūtas brīdī sprieda, ka Balvu ezers ir ļoti sportisks. “Te ir ko darīt,” teica makšķernieki.
Vadītājs izsniedz porcijas. Divas dienas par makšķerniekiem rūpējās Balvu Sporta centra direktors Edgars Kaļva. Jāpiebilst, ka sportisti tika nodrošināti ar karstām pusdienām turpat ezera krastā.
Labāk – tuvāk krastam. Makšķernieks Jevgēnijs Grigorjevs no komandas “MP CARP Colections Latvia” zināja stāstīt, ka pirmajā dienā vislabāk zivis ķērās pie krasta. “Mazu zivtiņu pie jums ir daudz,” viņš priecājās.
Nav jāurbj āliņģis. 8-gadīgais balvenietis Arus Apsītis izmantoja iespēju pamakšķerēt zivis pēc čempionāta beigām. Viņam āliņģi nenācās urbt, jo to pēc sacensībām bija vairāki simti.
Gaida apbalvošanu. Rezultātus apkopoja ļoti ātri – ar tiem sportisti varēja iepazīties jau aptuveni stundu pēc sacensību beigām.
Uzvarētāji individuālajā vērtējumā. Tajā uzvarēja (foto - no kreisās): 3.vietā - Vladislavs Tolmačevs (“Asaris”), 1.vietā - Ivans Daņilovs (“LSMK-Milo”), 2.vietā - Ivo Kalnmalis (“Salmo”). Tāpat balvu pasniedza jaunākajam makšķerniekam – 10-gadīgajam Rihardam Grabovskim no Rīgas.

Reportāžas

 • Lauku labumu tirdziņā virmo optimisms

  (Reportāža)

  Aizvadītajā sestdienā Balvu pilsētas parkā valdīja neierasta atmosfēra, ņemot vērā pēdējos notikumus pasaulē. Gan aptaujātie tirgotāji, gan pircēji bija vienisprāt, ka Covid-19 mūs neuzvarēs. “Mums pietrūkst arī publisku pasākumu,” atzina...

 • Baltinavā uzņem dokumentālo filmu

  (Reportāža)

    Iejutušies laikā un dzīvē pirms simts gadiem, ko izdzīvoja mūsu vectēvi un vecvectēvi,- tā par sevi varēja teikt ikviens, kurš piedalījās dokumentālās filmas tapšanā. No šodienas - uz pagātni. Iebraucot Baltinavā, “Vaduguns” satika trīs mazas...

 • Viļakā ierodas revizore

  (Reportāža)

    Pagājušās nedēļas nogale Viļakas kultūras nama darbiniekiem, pašdarbniekiem un ciemiņiem izrādījās ļoti nervoza un saspringta. Kā nu ne, ja revīziju veica Žurka Kornēlija, kura divu dienu laikā iemanījās apošņāt un nogaršot visus tur piedāvātos...

 • “Tu esi super!”

  (Reportāža)

    Aizvadītajā sestdienā Briežuciemā valdīja jestra gaisotne, kurā satikās pagājušo gadu konkursu “Misis briežciemiete”, “Misters briežciemietis”, “Super vecmāmiņa” un “Super vectētiņš” dalībnieki. Briežuciema kultūras pasākuma organizatore Zita...

 • “... un tad atnāk dziesma”

  (Reportāža)

    Sestdien ar 20 gadu jubilejas koncertu “... un tad atnāk dziesma” svētkus nosvinēja Krišjāņu tautas nama sieviešu vokālais ansamblis “Elija”. Savu nosaukumu “Elija” ieguva no tā laika dziedošo dalībnieču vārdu pirmajiem burtiem. Visas dziedātājas...

 • Iededz sveci, lai kliedētu tumsu

  (Reportāža)

    Viļakas novada ļaudis ziemas ieskaņu koncertu pavadīja kultūras namā, kur pasākumā caurvijās sveču tēma. Ne velti, kā pasākuma vadītāji uzsvēra, sveces liesma pavada cilvēku visos svarīgākajos un svinīgākajos mirkļos – sniedz gaismu un siltumu...

 • Sporta veids, kurā nesteidz sasteigt

  (Reportāža)

      1.-2.novembrī Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē pulcējās sportisti, lai startētu tradicionālajās Broņislava Bondara piemiņas balvas izcīņas sacensībās ložu šaušanā. Ar rezultātu gandarīts. Sacensības tiesāja 3.kategorijas tiesnesis Ēvalds...

 • Priecājas par Mārtiņrožu laiku

  (Reportāža)

    Sestdien Kubulu kultūras namā pulcējās tautas muzikanti un Eiropas deju kopas, lai dancotu, dziedātu un kopā jestri atpūstos koncertballē “Mārtiņrožu laiks”. Maija Laicāne, atklājot koncertu, uzsvēra, ka šodien runās pavisam maz: “Galvenais ir...

 • Lai kalpo Dievam par godu

  (Reportāža)

    Svētdien Augustovas Svētās Elizabetes Romas katoļu baznīcā valdīja svētku noskaņa – prāvests un katoļu draudze pateicās visiem, kuri palīdzēja baznīcas torņa atjaunošanā un vētras postījumu sakopšanā ap baznīcu. Draudzes prāvests Oļģerts Misjūns,...

 • Pretī zelta rudenim...

  (Reportāža)

      11.oktobrī laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pārliecinājās, ka nav jābrauc aiz trejdeviņu zemēm, lai gūtu jaunus iespaidus. Madonas un Lubānas pusē lūkojāmies, ar ko lepojas un nodarbojas tautieši simts kilometru attālumā no Ziemļlatgales.   Pirmā...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā mudināt bērnus un pieaugušos lasīt grāmatas?