19-04-2024
Vārdadienas šodien: Mirta, Ziedīte

Rakstos

Medaļas pārved grieķu-romiešu cīkstoņi

Balvu Sporta skolas audzēkņi pagājušo divu mēnešu laikā piedalījušies jau četros grieķu-romiešu cīņas turnīros. Šī gada startu sezona sākās ar braucienu uz Igauniju, kur Viru pilsētā notika 38. Eduarda Pjutsepa piemiņas turnīrs. Tajā  sacentās Igaunijas pilsētu komandas, kā arī Liepājas un Balvu komandas, kuras pārstāvēja Latviju. Visi trīs Balvu cīkstoņi pārveda mājās medaļas. Sv. kat. 42 kg  par uzvarētāju kļuva Vladislavs Baranovs, sv. kat. 50 kg 3.vietu ieguva Vjačeslavs Naumenko. 3.vietu izcīnīja arī Dmitrijs Goļikovs savā svaru kategorijā. Nākamais cīkstoņu starts bija Daugavpilī, kur risinājās Starptautiskais Daugavpils pilsētas sporta meistaru piemiņas turnīrs. Tajā piedalījās 96 cīkstoņi no Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas. Balvu Sporta skolu pārstāvēja divi cīkstoņi - Vladislavs Baranovs savā svara kategorijā  46 kg  ierindojās 4 .vietā, bet Dmitrijs Goļikovs izcīnīja 3.vietu (sv. kat. 63 kg). Oktobrī  Daugavpilī notika Latvijas meistarsacīkstes jauniešiem (1999.-2001.g. dzimušiem). Turnīrā piedalījās 63 cīkstoņi, no tiem seši - Balvu sportisti. Rezultāti šādi: Vladislavs Baranovs (sv. kat. 42 kg) - 2.vieta. Šajā vecuma grupā Vjačeslavs Naumenko startēja pirmo reizi un izcīnīja 2.vietu (sv. kat. 47 kg). Dāvis Akmens 17 cīkstoņu konkurencē ierindojās 10.vietā, bet Rihardam Pavlovam - 5.vieta. Prieks par Jāni Stepanovu, kurš ar četrām uzvarām izcīnīja čempiona titulu visprestižākajā svara kategorijā - virs 85 kg.
25.oktobrī Balvos notika nu jau sestais Givi Abdušelišvili piemiņas turnīrs. Sacensības notika trīs vecuma grupās. Sacensībās piedalījās Lietuvas cīkstoņi - četras komandas, Igaunijas cīkstoņi - trīs komandas un Latvijas cīkstoņi, kuri pārstāvēja Ādažus, Saldu, Rīgu, Vangažus, Rēzekni un Daugavpili. Protams, piedalījās arī Balvu cīkstoņi. Kopā sacensībās piedalījās 150 dalībnieki, no tiem - 18 balvenieši. Viņi uzrādīja šādus rezultātus: jaunākajā grupā sv. kat. 25 kg 5.vietu izcīnīja Arvis Začs, sv. kat. 34 kg Markuss Medinieks ieguva 3.vietu, bet Artūram Seļavinam - 5.vieta. Vidējā vecuma grupā: 5.vieta sv. kat. 45 kg - Vjačeslavam Naumenko, Jānim Stepanovam sv. kat. 80+ - 1.vieta un čempiona tituls. Vecākajā vecuma grupā Vjačeslavs Naumenko arī kļuva par turnīra uzvarētāju. Alans Nipers savā svara kategorija ierindojās 4.vietā. Ļoti kvalitatīvu cīņu demonstrēja Dmitrijs Goļikovs, kurš cīnījās divās svara kategorijās ar spēcīgiem pretiniekiem un izcīnīja divus turnīra čempiona titulus - sv. kat. 63 kg un 58 kg. Rihardam Pavlovam sv. kat. 63 kg - 5.vieta, Martins Višņevskis izcīnīja sudraba medaļu sv. kat. 59 kg, Jānis Stepanovs izmēģināja savus spēkus arī vecākajā vecuma grupā un arī šeit izcīnīja godpilno 3.vietu. Dalībnieki un treneri bija apmierināti ar turnīra augsto līmeni, tā veiksmīgo organizāciju un sevišķi par iespēju apmeklēt Balvu peldbaseinu.