1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
14-06-2024
Vārdadienas šodien: Justīne, Juta

Rakstos

Iespēja arī mūspuses uzņēmējiem

Aizsardzības nozare uzrunā visus ieinteresētos piegādātājus-komersantus un aicina tos piedalīties tirgus izpētes procesā par Latvijas austrumu robežas militārajai stiprināšanai nepieciešamo materiāltehnisko līdzekļu nodrošināšanu, lai pēc tam pieteiktu savu dalību turpmākajās sarunās par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu.
Komersanti aicināti iesniegt savus piedāvājumus līdz 14.aprīļa pulksten 15 par šādu materiāltehnisko līdzekļu piegādes iespējām: hesco grozi; 20 pēdu materiāltehnisko līdzekļu konteineri; prettanku eži; dzeloņstieples un nožogojuma mieti; betona bloki, pūķa zobi un dzelzsbetona ceļu bloki. Vairāk informācijas par Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības štāba izsludinātajām materiāltehnisko līdzekļu tirgus izpētēm atrodama Aizsardzības ministrijas mājaslapā www.mod.gov.lv, sadaļā “Robežas stiprināšana”.
Jau ziņots, ka šī gada martā Ministru kabinets apstiprināja austrumu robežas militārās stiprināšanas un pretmobilitātes plānu, paredzot, ka tuvāko piecu gadu laikā robežas stiprināšanas pasākumiem tiks atvēlēti 303 miljoni eiro. Šis plāns ir daļa no Baltijas Aizsardzības līnijas izveides, kas gar visu Krievijas un Baltkrievijas robežu ietvers Nacionālo bruņoto spēku vienību atbalsta punktu izveidi – aizsardzības pozīcijas karavīriem un nocietinātas aizsardzības pozīcijas, dažādus šķēršļus, prettanku grāvjus, munīcijas un mīnu noliktavas. Lai nepieļautu iespējamo pretinieka pārvietošanos, robežas nostiprināšana Latvijā sākta ar pretmobilitātes objektu izvietošanu, kā arī atsevišķu ceļu pārrakšanu, veidojot prettanku grāvjus. Plānots, ka laika gaitā par prettanku grāvjiem tiks pārveidoti arī pierobežā esošie meliorācijas novadgrāvji. “Baltijas aizsardzības līnija būtiski stiprinās Baltijas valstu spējas militāri aizsargāt savas robežas un aizkavēs Krievijas iespējas veikt ātras militāras operācijas. Līnijas izbūve saskan ar NATO aizsardzības plāniem,” informē Aizsardzības ministrija.

vadi

Veiksmes prognoze


.