1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-06-2024
Vārdadienas šodien: Nils, Viktors

Rakstos

Vai jāturpina palīdzēt Ukrainai?

Gints Grīslis, Balvu Kultūras un atpūtas centra direktora pienākumu izpildītājs: – Noteikti, jo nav citu variantu. 24.februārī aprit gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā; gads, kopš sākās karš, kas vēl nav beidzies. Akcentējot šo notikumu, kultūras un atpūtas centra fasāde tiks izgaismota Ukrainas krāsās, mastā uzvilkts Ukrainas karogs. Kultūras un atpūtas centra pirmajā stāvā tiks novietotas kastes, kur iedzīvotāji varēs Ukrainai ziedot LED spuldzes, LED lukturus, portatīvās akumulatoru baterijas, pārnēsājamās uzlādes stacijas. Kā iestāde esam atbalstījuši vairākus pasākumus, kas mērķēti kā palīdzība Ukrainai, – devām telpas maskēšanās tīklu siešanai, pašdarbnieki bija savākuši sveces.
Kristīne Lele, Balvu Valsts ģimnāzijas direktore: – Atbalsts Ukrainai, protams, ir jāturpina. Nevienam nav novēlams tas, ko ukraiņu tauta piedzīvojusi un joprojām piedzīvo. 24.februārī apritēs gads kopš kara sākšanās dienas. Balvu Valsts ģimnāzijā šis jautājums tiks akcentēts gan klases, gan vēstures mācību stundās. Jau pagājušajā gadā izglītības iestādē tika izveidota atbalsta siena ukraiņiem. Šogad, 24.februārī, tā tiks papildināta, jo katrs skolēns, ieejot skolā, saņems sirsniņu ukraiņu karoga krāsās un pievienos to klāt esošajai atbalsta sienai, kā arī mēs rīkosim labdarības akciju izglītības iestādes ietvaros, kur ikvienam interesentam būs iespēja ziedot siltās lietas ukraiņiem, kā, piemēram, šalles, cepures, cimdus, džemperus, jakas, zābaciņus u.c. lietas. Šādi būs iespēja ikvienam, kurš vēlēsies, atbalstīt ukraiņu tautu.
Marija Skaba, sieviešu biedrības “Vaivariņi” valdes priekšsēdētāja: – Baltinavas pagasta iestādes un iedzīvotāji gada garumā ir atbalstījuši dažādus pasākumus Ukrainas atbalstam: organizēta preču ziedojumu akcija, atvērts palīdzības sniegšanas punkts, divas reizes esam lējuši sveces, nopinuši divus maskēšanās tīklus... Pagasta pārvalde nesen saņēma Pateicību no Slavutičas pilsētas domes par atbalstu Ukrainas tautai ziedojumu un labdarības akciju veidā. Tas ne tikai saviļņoja, bet arī mudina mūs turpināt palīdzēt ukraiņiem, jo karš turpinās.
Rudīte Krūmiņa, Ziemeļlatgales sieviešu biedrības “Ieva” dibinātāja: – Tas ir katra individuāls jautājums, cik mēs varam atbalstīt citus, jo arī pašiem krīzes laikā neklājas viegli. Taču jāteic, ka cilvēki gada laikā bijuši ļoti atsaucīgi. Paldies viņiem par to! Arī “Ieva” Ukrainai nosūtīja novada iedzīvotāju saziedotās mantas. Tas noteikti turpināsies. Varbūt ne tik lielos apmēros, bet, ja varam palīdzēt, tad noteikti palīdzēsim. Aktuālas joprojām ir ierakumu sveces, zeķes, termoveļa, jo vēl ir auksti, un ne tikai ierakumos.
Inta Rozīte, atpūtas un izklaides parka “Škladi” saimniece: – Jā, Ukrainas civiliedzīvotāji un aizstāvji jāturpina atbalstīt, līdz beigsies karš, cik katrs var un spēj. Mēs, kā uzņēmums, sniedzām atbalstu Ukrainai, organizējot teltis, kur iedzīvotāji pret ziedojumiem varēja iegādāties ražojumus un zupu, ar ko cienāja ukraiņu sievietes. Saistībā ar kara gadskārtu, nekādas aktivitātes nav plānotas, bet uz pavasara pusi noteikti kaut ko organizēsim, akcentējot to, kas tobrīd būs aktuāli.

vadi

Veiksmes prognoze


.