1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-06-2024
Vārdadienas šodien: Nils, Viktors

Rakstos

No Balviem aizceļo vairākas pakas

Patlaban Latvijā notiek vairākas zeķu adīšanas akcijas Ukrainas atbalstam. Tādu organizē arī VAS “Latvijas Pasts’’. Kā tā notiek un vai atsaucība vērojama arī Balvos? Sazinājāmies ar “Latvijas Pasta” ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāju Gundegu Vārpu.

Viņa priecājas par Latvijas rokdarbnieču atsaucību un vēlmi ziedot adījumus Ukrainas karavīriem, atsaucoties pasta aicinājumam. Tā ir iespēja visās pasta nodaļās bez maksas nodot adījumus, ko pasta darbinieki sapako un nosūta tālāk, lai pēc tam adījumi nonāktu pie adresātiem. Rudens akcijā ir savākts un nosūtīts uz Ukrainu 19 paletes adījumu, tas ir, ap 1900 kilogramu jeb kādi 19 tūkstoši zeķu pāru.
Bija aicinājums iedzīvotājiem izvēlēties atbilstošas krāsas. Aizsargkrāsās adītās zeķes nogādāja uz fronti, krāsainās – pie bēgļiem, kuri sala uz Krievijas – Latvijas robežas. Cilvēki adīja gan biezākas, gan plānākas zeķes. Vienas noderēs, lai sasildītos aukstajos mājokļos, bet plānākās un ar garāku stulmu adītās karavīri varēs vilkt zābakos. Noderēs arī cimdi.
Iedzīvotāji savus adījumus, atbalstot akciju, var nodot dzīvesvietai tuvākajā pasta nodaļā. Adījumi nav speciāli jāiepako, tos pieņem bez maksas. Latvijas Pasts centralizēti koordinē piegādi, pieņemot adījumus un pēc tam nogādājot biedrībai “Tavi draugi” Rīgā, kas tos transportē tālāk uz Ukrainu.
G.Vārpa stāsta, ka atsaucīgi ir arī Balvu novada iedzīvotāji. No Balvu pasta nosūtītas sešas dažāda izmēra pakas ar adījumiem. Kāds vīrietis siltās zeķes nopircis no pasta nodaļā pieejamā sortimenta un lūdzis tās pievienot pārējam sūtījumam, lai nonāktu Ukrainā.
Balvos ir daudz čaklu un atsaucīgu cilvēku, kuri gatavo sūtījumus Ukrainai. Regulāri to dara pensionētā skolotāja Marija Bleive. Daļu zeķu viņa ir nesusi arī uz pasta nodaļu, bet biežāk viņas adījumi aizceļo kopā ar cita veida sūtījumu Ukrainai pa tiešo. Būs nosūtīti vismaz trīsdesmit pāri. Patlaban ir sarūpēti atkal kādi divdesmit zeķu pāri, ko Marija gatava nodot adresātiem. Viņa aicina dot ziņu, ja mūsu novadā dzīvojošajiem Ukrainas cilvēkiem ir vajadzība pēc ‘siltām kājām’, tad zeķes tiks piegādātas. Marija ada ar mašīnu, un, ja cītīgi strādā, dienā var noadīt četrus pārus. Viņa izmanto kārtīgu aitu vilnas dziju. Pamatkrāsa zeķēm ir melnā, ko atsvaidzina ar kādu košāka toņa rakstu. Viņas skatījumā, Balvos ir visai daudz atsaucīgu adītāju, taču šāda sūtījuma sarūpēšana nav tik viegla, jo prasa zināmu rocību. Ne visiem ir vilnas dzijas krājumi no senākiem laikiem.

vadi

Veiksmes prognoze


.